Kozí farma

Na farmě hospodaříme dle zásad ekologického zemědělství

.

Kozy chováme co nejpřirozenějším způsobem, abychom v maximální míře ctili jejich původní způsob života. Po celý den se pasou na rozlehlých pastvinách, kde si vybírají z mnoha druhů bylinek svůj denní jídelníček.

To, že nám holky zajišťují obživu nepovažujeme za samozřejmé a tak se jim snažíme pobyt u nás co nejvíce zpříjemnit a poskytnout jim maximální svobodu. A tak se stává, že vyrazíme s celým stádem na kozí procházku nebo zajdeme na popadané smrkové větve.

Věřte, že spokojená koza není koza v zatepleném chlívku s klimatizací a ani ji nenajdete pod slušivým svetříkem. Daleko více je pro ni ranní rosa a podzimní vánek.

Všechna zvířata u nás zůstávají i po ukončení svého produktivního věku a užívají si na pastvinách zasloužený důchod, kde se nemalou měrou podílejí na výchově omladiny.  Spravedlivá odměna za produktivní život.

Jsme rádi, když za námi jezdí lidé, kteří se zajímají o původ potravin a kterým záleží na tom co jí. Je jasné, že každý nemůže mít kozu, ale může mít svého farmáře. Myslete vždy na to, že zakoupením určitého výrobku podporujete všechno ostatní co je za tím. Je dobře, když znáte svého farmáře, jeho přístup ke zvířatům, k hospodářství, k ekologii a víte, odkud výrobek pochází. Pokud máte k nám daleko, napište nám a doporučíme vám někoho z vašeho okolí.

Kdo má zájem, může se na holky přijet podívat, nakrmit je rohlíkem nebo u nich jen tak relaxovat.

Všechny holky jsou pod pravidelnou veterinární a hygienickou kontrolou a u celého stáda se provádí vyšetření na tuberkulozu, brucelozu, artritidu a encefalitidu.

Představení kozích holek

Lesanka Evelína Bláňa Agáta Lednice
Lady Amina Kazi Sněhura Bobuše
Rohože Mrazuše Popina Čudla Dorotka
Veš Linda Lotka Zora Luisa
Cidlina Moruše Mates Kája